Sigarayı Bırakmanın Tam Zamanı
09 Mayıs 2022

                  sigara-birakmaaaa.png

Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu’nun (BMYK) 26.01.2021 tarihinde yapılan toplantısında 2021 yılında tüm kesimlerin katılımıyla “Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği” başlatılması kararı alınmıştır.  Bununla birlikte Koronavirüs Pandemisini yaşadığımız şu günlerde tütün ürünü kullanımının zararları ve bırakmanın gerekliliği bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Toplumda tütün kullanımını azaltmak ve pasif etkilenimi önlemek amaçlarıyla Mayıs 2021 itibarıyla “BAŞARABİLİRSİN” temasıyla ilimizde görev yapan ve toplumda rol model olan meslek gruplarından başlayarak, tüm kamu kurumu personeline yönelik sigara bırakma kampanyası başlatılmıştır.
Kampanyaya ;

 https://alo171.saglik.gov.tr/ sitesindeki “BAŞARABİLİRSİN” butonu üzerinden ulaşılabilen, kampanya katılım formu ile bağımlılık düzeyi tespitine yönelik formun doldurularak ulaşılabilecektir.
Formu dolduran kişilerin sigara bırakma polikliniği (SBP) randevuları, Kars İl Sağlık Müdürlüğü Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Birimi tarafından planlanarak bildirilecektir.
 Kurum personellerinin aileleri ile öğrenci aileleri de sigara bırakma kampanyasına dahil olabileceklerdir.
Kampanya süresince 31 Mart 2021 tarih ve 3756 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı kapsamında sigara bırakma tedavisinde kullanılan ilaçlar ücretsiz olarak temin edilecektir.
             

Sigara Bırakma Kampanyası Başvuru Formu İçin

Tıklayınız...